Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Företagsekonomiska institutionen

vid Handelshögskolan

Företagsekonomiska institutionen
Box 610
405 30 Göteborg
Leveransadress: Vasagatan 1
Besöksadress: Vasagatan 1, 405 30 Göteborg

Fax: 031-786 1466
Webbplats: www.fek.handels.gu.se
Epost: fek@handels.gu.se

Prefekt: Patrik Ström

Personal vid institutionen

Kontakt


För frågor om:

_________________________________________________

Administrativ chef
Linda Vidén Ljungars
Tel: 031-786 1408
linda.viden.ljungars@gu.se
_________________________________________________

Prefekt
Patrik Ström
Tel: 031-786 1404
patrik.strom@handels.gu.se

Proprefekt
Henrik Agndal
Tel: 031-786 1479
henrik.agndal@handels.gu.se


Ansvarig för grundutbildning och uppdragsutbildning

Viceprefekt/Utbildningsansvarig
Kristina Jonäll
Tel: 031-786 1479
kristina.jonall@handels.gu.se


Ansvarig för forskning och forskarutbildning

Viceprefekt
Stefan Sjögren
Tel: 031-786 1499
stefan.sjogren@handels.gu.se
_________________________________________________
 

Sektionsledare

Redovisning:
Mikael Cäker
Tel: 031-786 1901
mikael.caker@handels.gu.se

Industriell och finansiell ekonomi & Logistik:
Kevin Cullinane
Tel: 031-786 1490
kevin.cullinane@gu.se

Management & Organisation, inklusive ekonomisk geografi:
Ola Bergström
Tel: 031-786 1544
ola.bergstrom@handels.gu.se

Marknadsföring:
Christina Waldensjö
Tel: 031-786 786 14 87
christina.waldensjo@handels.gu.se

___________________________________________________

Ämnesföreträdare

Ekonomisk geografi
Inge Ivarsson
inge.ivarsson@handels.gu.se

Industriell och finansiell ekonomi
Ted Lindblom
ted.lindblom@handels.gu.se

Marknadsföring
Lena Mossberg
lena.mossberg@handels.gu.se

Management & Organisation
Alexander Styhre
alexander.styhre@handels.gu.se

Redovisning
Christian Ax
christian.ax@handels.gu.se

 


 

Studievägledning

Anna Karin Hasselblad, fristående kurs och Handelshögskolans logistikprogram
Tel: 031-786 1514
fek-studievagledning@handels.gu.se

___________________________________________________

Kursadministration

Grundkurs 1 & 2:
Kerstin Eskhagen
Tel: 031-786 1512
kerstin.eskhagen@handels.gu.se

Grundkurs 1 & 2:
Daniel Nilsson
Tel: 031-786 1007
daniel.nilsson@handels.gu.se

Fördjupningskurser inom Management & Organisation:
Maria Persson
Tel: 031-786 1445
maria.persson@handels.gu.se

Fördjupningskurser inom Marknadsföring:
Emma Fröjd
Tel: 031-786 1465
emma.frojd@handels.gu.se

Fördjupningskurser inom Redovisning:
Anne Herling
Tel: 031-786 1504
anne.herling@handels.gu.se

Fördjupningskurser inom Industriell och finansiell ekonomi & Logistik:
Wiviann Hall
Tel: 031-786 1507
wiviann.hall@handels.gu.se 

Forskarutbildning:
Kajsa Lundh
Tel: 031-786 1505
kajsa.lundh@handels.gu.se

___________________________________________________

Administratörer personal, ekonomi och institutionsadministration

Personalärenden:
Hanna Strandner Rice, personalhandläggare
031-786 15 13
hanna.strandner.rice@handels.gu.se

Ekonomi:

Ann-Charlotte Dahmm, ekonomiadministratör
Tel: 031-786 14 55 
ann-charlotte.dahmm@handels.gu.se

Annika Wahlström-Idegård, ekonomiadministratör
Tel: 031-786 18 61
annika.wahlstrom-idegard@handels.gu.se
 



Kommunikation och press


Malin Tengblad, kommunikatör
Tel: 031-786 43 72
malin.tengblad@handels.gu.se



Arbetsmiljöombud


Maria Norbäck, ordinarie
031-786 66 64
maria.norback@handels.gu.se

Emma Fröjd, ersättare
031-786 14 65
emma.frojd@handels.gu.se

Mer om arbetsmiljöarbetet
 


Likabehandlingsrepresentant

Curt Nestor
Tel: 031-786 14 06
curt.nestor@handels.gu.se

Om Likabehandlingsarbetet på institutionen
 

 

Sidansvarig: Malin Tengblad|Sidan uppdaterades: 2017-09-15
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?